Binalarda yaşanan tıkanma problemlerinin başında wc tıkanmaları gelmektedir. Wc Tıkanıklık Açma için İstanbul da binlerce hizmet veren şahıs bulabilirsiniz ancak aynı sorunla defalarca karşı karşıya gelmemek için uzman desteği almak ve cihazla işlem yapmak gerekmektedir. Farklı birçok nedenden ötürü tıkanan wc ler kısa sürede çözüm bulunmaması halinde çok kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Sebeplerini doğru analiz etmeli ve oluşma nedenine göre çözüm uygulamalısınız.

Wc lerde tıkanıklığa sebep olan etkenler

Wcler aslında durduk yere tıkanma oluşması en zor alanlardan biridir. Ancak eğerki sık sık tıkanıklık sorunları yaşıyorsanız yada aralıklar wclerinizde tıkanıklık oluşuyorsa nedenleri ikisinde de farklıdır. Öncelikle sürekli tıkanıyorsa bunu şöyle özetleyebiliriz. Binaların yapım aşamasında daire wc lerinden gidere ulaşan borularda yanlış eğim verilmesi veya eğimin hiç verilmemesi sürekli tıkanıklık sorununa maruz kalmanıza neden olur. Bunun dışında gider borularının belirli standartlarda kulanılmaması, boru çapının düşük olmasıda en ufak atıklarla tıkanmasına neden olur. Tıkanıklığı sıklıkla değilde ara ara yaşıyorsanız buda genelde kullanım hataları nedeni olmaktadır. Wc lerce en sık yapılan kullanıcı hataları ise aşağıdaki gibidir.

  • Islak mendillerin wc içine atılması
  • Ped artıklarının wc içine atılması
  • Kağıt havlu ve mendil, peçete gibi ürünlerin wc içine atılması
  • Plastik poşet vb türevlerin wc içine atılması

Wc Tıkanıklık Açma Yöntemleri

Bir çoğunuz tuvalet tıkanıklığı yaşadığınızda önce kediniz müdahale etmek istersiniz. Ancak bilinçli yapılmayan bu denemelerle wc ler daha da fazla tıkanabilir ve çözümünü zorlaştırabilirsiniz. Bir çok daire sahibi lavabo açma işlerinde uyguladıkları gibi kimyasal maddeler ile çözüm aramaktadır. Ancak wc içine atılan ped, peçete, mendil gibi ürünlerin çözülmesini sağlamamaktadır. Lavabolarda işe yarayan kimyasallar genellikle yemek artıkları, sebze, meyve artılarında etkili olduğu gibi bahsedilen ürünlerde çözüm sağlamaz. Wc lerde tıkanmaya sebep ürünlerin temizlenmesi için profesyonel çözüm almanız gerekmektedir. Kısa sürede bu sorundan kesin ve %100 kurtulmak için cihazla, robotla hizmet sağlayan uzman firmalardan yardım almanız gereklidir.

Robotla Wc Tıkanıklık Açma

Firmamız Erpay Tesisat Wc Tıkanıklık Açma işlerinin tümünde robotlar yardımı ile tıkanıklık açma işlemi uygulamaktadır. Robotla açma işlemi başlamadan önce kameralı cihazlarımızla wc tıkanıklığının neden oluştuğu kesin bir şekilde görüntülü olarak tespit edilir. Tespit edilen yere robot yardımı ulaşılır ve sıkıntı bir kaç dakika içerisinde kendinlikle çözülür. Eski tip demode yöntemler ile firmamız tıkanıklık açma işlemi uygulamamaktadır. Tüm wc tıkanıklık işlerimizde profesyonel uzmanlarımız yapılarınıza zarar vermeden kırma işlemi yapmadan tıkanıklık açma üzerine eğitilmişlerdir.

Call Now Button