Suadiye Su Kaçağı Tespiti

By Su Kaçağı In istanbul su kaçağı, Su kaçağı, Su kaçağı Tespiti, Tesisatçı, Tıkanıklık Açma No comments

Son dönemlerde binaların en büyük sorunlarından olan su kaçağı sorunlarınızı Suadiye Su Kaçağı Tespiti olarak daire içinde yada işyerinizde, fabrikanızda ve her türlü yapıda su kaçağı tespitini uzman teknisyenlerimiz eşliğinde kısa sürede buluyoruz. Su Kaçağı Tamiri, noktasal olarak su kaçağının olduğu yerin tespit edilmesinden sonra su sızıntısı veya su kaçağının olduğu alanda gerekli tadilat işleminin yapılması işlemidir. Gelişen teknoloji ile birlikte su kaçağı tamiri işlemi oldukça kolaylaşmıştır. Çok kısa sürelerde gerçekleştirilen su kaçağı tamiri, hem zaman olarak, hem de ekonomik olarak tasarruf etmemize olanak sağlamaktadır.

Bilindiği gibi eski usül tesisat tamirinde sadece su kaçağının olduğu yeri tespit edebilmek saatler ve hatta bazı kaçaklarda günlerce sürmekteydi. Tesisatçı tarafından tahmin edilen bölge kırılıp kontrol edilmekteydi. Kaçak bulunana kadar tahmin yöntemi ile kırma işlemi devam etmekteydi. En sonunda bulunan alana gerekli müdahale yapılarak sorun çözülmekteydi. Tabi, kaçağı ararken deneme yanılma yöntemiyle kırdığımız yerlerin kapatılarak tekrar eski haline getirilmesi ayrı bi zaman ve nakit kaybıydı. Neyse ki, bu sıkıntılı, zahmetli ve masraflı yöntem artık geçmişte kaldı. Gelişen teknoloji bu konuda büyük kolaylıklar getirdi.

Su kaçağı Tamir İşlemi

Ev ve iş yerlerinde sıklıkla karşılaştığımız problemlerden bir tanesi de su kaçağıdır. Duvar ya da zeminde küflenme, ıslaklık ve renk değişimi görüyorsanız ya da su faturanızda bir önceki aylara göre bir artışla karşılaştıysanız sizin de başınız su kaçağı ile dertte demektir. Su kaçağı bulma, geçmiş dönemlerde uzun ve sancılı bir tamirat sürecine işaret etse de, günümüzde modern cihazlar sayesinde kırmadan su kaçağı tamiri yapmak mümkün. Üstelik bu cihazlar sayesinde tamirat süreci de oldukça hız kazanmış durumda.

Firmamızın kırmadan Su kaçağı tespit cihazı için kullandığı cihazlar:

  • Akustik dinleme cihazı
  • Kameralı görüntüleme cihazı
  • Robot cihaz
  • Termal kamera
  • Nemölçer (Yardımcı cihaz)
  • Detektör(Yardımcı cihaz)

Su Kaçağı Tamir Yöntemleri

Su kaçakları boruların çatlaması ile oluşabilecek bir durum olup aynı zamanda birçok sebepten dolayı karşınıza çıkabilir. Su kaçağının tespiti İki cihaz ile yapılabiliyor alıp sıcak su kaçağı ve soğuk su kaçağı tespiti olmaktadır. Sıcak su kaçağı bulma cihazları tarafından yapılabiliyorken soğuk su kaçağı tespiti ise sesi iyi ileten Kaçak tespit cihazı ile yapılabilir. Bu iki yöntemde duvarınızın Her tarafının delinmesine ya da açılmasına engel olmaktadır. Sizde tecrübeli ve konusunda uzman tesisatçılarla çalışmak isterseniz bizimle iletişime gecmeniz yeterli olucaktır.