Su kaçağı Nasıl Tespit edilir

By Su Kaçağı In Su kaçağı, Su kaçağı Tespiti No comments

Dairenizde, evinizde su kaçağına maruz kaldıysanız Su kaçağı Nasıl Tespit edilir sorusunun cevabını aramaya başlamışsınız demektir. Bireysel, Şahsi olarak bu gibi tesisat arızlarında kendinizin yapabileceği pek fazla bir şet bulunmamakla beraber yoğun bir kaçak söz konusu ise uzmanı gelene kadar su vanasını kapatmanız önerilmektedir. Gözle görülebilecek bir alanda Su kaçağı meydana gelebilecek gibi yüzeyde tespiti mümkün olmayan blok içlerinde, zemin içinde ve duvar iç kısımlarında da su kaçağı yaşanmaktadır ve gözle görülmesi ve tespitide mümkün değildir.

Su Kaçağını Tespit Etmede Manuel Yöntem

Su kaçağı Nasıl Tespit edilir

Su kaçağı Nasıl Tespit edilir

Bu tarz yöntem Erpay tesisat olarak kullanmadığımız tamamen cihazsız, teknolojiden faydalanmadan eski tip Su Tesisatçısı yöntemlerinden biridir. Burada iş tamamen tesisat uzmanının bilgi seviyesi, tecrübe ve tahminine dayalı bir yöntemdir. Sonuç almak mümkün olsada en büyük zararı yapılara olmaktadır. Su kaçağı tespiti yaparken manuel işlemde kırarak bulma gibi bir yöntem izlenmektedir ki buda daire sahibi olarak sizlerin hiç istemeyeceği bir durumdur. Ancak bu alanda fazla bilgisi olmayan ev sahibi maalesefki sorundan kurtulmak için hemen bu müdahaleyide kabul etmekte ancak iş sonunda ciddi bir maliyetle masrafla karşılaşmaktadır.

Profesyonel Su Kaçağı Tespit Yöntemi

Su kaçağı tespit Yöntemi

Su kaçağı tespit Yöntemi

Bu kaçak bulma yöntemi ise son yıllarda bu alanda üretilmiş olan teknik, görüntülü, kameralı, ses dinleme özellikli cihazlar sayesinde kaçağın yerinin kolayca bulunmasını bizlere sunmaktadır. Su kaçağı Nasıl Bulunur sorusuna bir önceki yazımıda da sizlere yanıt verdiğimiz gibi en keskin yöntem cihazla yapılan işlemlerdir. Bunun diğer manuel yöntem ile arasında ciddi farklar bulunmaktadır. En belirgin olanlarını ise sizlere aşağıda sıraladık.

  1. Kısa Süreli bir işlem vadetmektedir
  2. Daha Az kaliteli sonuçlar doğurur
  3. Kırmaya izin vermeden görüntülü şekilde tespit yapar
  4. Moloz yığını oluşmasını engeller
  5. İnsani ve fiziki bir güce ihtiyaç duymaz
  6. Kullanımı pratik ve hızlıdır
  7. Gizli Su Kaçağı tespiti içinde en elverişli yöntemdir