Su kaçağı Nasıl Bulunur

By Su Kaçağı In Su kaçağı No comments

Her işin bir uzmanı olduğu su kaçağı bulmanında uzmanı vardır. Su kaçağı nasıl bulunur diye arama yaptığınız da bir çok firma veya tesisat ustasından bir çok öneri veya yöntem bulabilir yada okuyabilirsiniz ancak genelde bilinen iki yöntem vardır ama bu yöntemler uygulanış açısından farklı olduğu için birden fazla değişik yöntem gibi ağılanmaktadır. Yazımızda yapılan bu uygulamalara kısa bir şekilde değineceğiz.

Su kaçağı Bulmada 1.yöntem

Bu yöntem bilinen eski ve klasik bir yöntemdir. İçinde de bir çok uygulama barınır. Bir dairede eğer su kaçağı şikayeti varsa öncelikle su vanası kapatılır ve saatin hala aktif olarak çalışıp çalışmadığı, dönüp dönmediği kontrol edilir. Eğer su saatinde hala bir ivme var ve çalışıyorsa su kaçağı olduğuna kanaat getirilir. Sonraki aşama ise su kaçağının olduğu yerin tespitine gelir bunun içinde bu klasik su kaçağı bulma yönteminde daire içinde bütün muhtemel su tesisat boruları gözlem yöntemi ile gezilir ve kaçak olup olmadığına bakılır. Gözle görülmesi mümkün olmayan alanlarda ise tahmini kırarak bulma yönteminden başka bir çözüm bulunmaz bu yöntemde. En becerikli ustalar ise duvarları dinleyerek de kaçağı bulmaya çalışabilirler.

Ustasından ustasına farklılık göstersende 1.yöntem de genel olarak yapılanlar bunlardır. Eskiden birazdan bahsedeceğimiz ikinci yöntemdeki teknik cihazlar olmadan yapılanlar aynı 1.yöntemde olanlardır. Tamamen tesisat uzmanın insiyatifine kalmış olmaktasınız ve yapılan işin hiç bir şekilde garantisi yada size %100 çözüm olacağı mümkün bulunmamaktadır.

Su Kaçakları Bulmada 2.yöntem

Su kaçağı Nasıl Bulunur sorumuza ikinci yöntemde ise tamamen işi tahmin dışında çıkararak teknolojinin nimetlerinden faydalanmak öne çıkarılmıştır. Teknoloji günümüzde her alanda, her sektörde her işte kısacası hayatımızın her alanında bizlere katkı sağlayacak, hayatı kolaylaştıracak ürünler sunmaktadır. Su tesisat işleri yada uzmanları da günden güne teknolojiden olabildiğince faydalanmalıdır. Su kaçağı bulma işlerinde teknolojik cihazların bize sağladığı iki farklı destek vardır. Birincisi kameralı görüntü desteği ikincisi ise ses titreşim dinleme desteğidir.

Görüntülü cihazlarla su kaçağı bulma işleri bu cihazlar sayesinde oldukça kısa sürede tespit edilip %100 sonuç vermektedir. Su kaçağının tam tespiti için binadaki tüm tesisat boruları ister dış yüzeyde olsun ister duvar içinde olsun kameralı cihazla tek tek gezilir ve kaçak bulunana kadar işleme devam edilir. Ekranda suyun sızmasını çok rahat görebilmektesiniz. Hatta su kaçağının olduğu alan nokta boyutunda olsa dahi oradan sızan suyun termal görüntüsünü cihazın ekranın rahat bir şekilde görebilmektesiniz.

Kimler Profesyonel Cihazla Hizmet Verir?

Su kaçağı Nasıl Bulunur

Ülkemizde neredeyse binlerce su tesisat ustası yada usta olduğu iddia edenler bulunmaktadır. Yukarıdaki yöntemlerde belirtiğimiz gibi cihaz kullanmadan tespit yapan hala günümüzde binlerce kişi vardır. Genelde bir çok tesisat firması artık cihaz kullanımına başlamış olsa da cihaz kullanıyoruz diye belirtip cihazı bulunmayan da yüzlerce firma, şirket bulunmaktadır. Cihazlar birçok ülke üretiminde olduğu gibi ülkemizde genelde en çok tercih edilenleri alman üretimi olan cihazlardır. Bu cihazların kullanımı işletmeye ciddi bir maliyet getirsede müşteriler için ise kesinlikle çok nemli hatta garanti bile diyebiliriz.

Yazımızda Su kaçağı Nasıl Bulunur sorusuna kısa bir şekilde cevap vermeye çalıştık. Konu başlığı ile soru görüş ve önerileriniz aşağıdaki bölümden bizlere belirmeye lütfen çekinmeyiniz. Eğer sizde binanızda aynı sorunlarla karşılaşıyor ve teknik desteğe ihtiyacınız varsa ekibimiz daima sizin yanınızadır. İstanbul genelinde bir çok aracımızla aralıksız olarak su kaçağı tespiti servisi vermekteyiz.