Su Kaçağı Belirtileri

By Su Kaçağı In istanbul su kaçağı, Su kaçağı, Su kaçağı Tespiti, Tesisatçı, Tıkanıklık Açma No comments

Tesisatlarınızda Su Kaçağı Belirtileri olduğunu hissediyorsanız ama emin degilseniz bazı ip uçlarıyla kafanızdaki soru işaretlerine netlik kazandırmış olur. Öncelikli olarak sorunun soğuk su tesisatında kaynaklandığını düşünüyorsanız, dairenin ana vanasını kapatıp bir kaç saat beklemelisiniz. Su kaçağı, alt kattaki komşunuzun tavanından sular damlasına neden olabilir. Kapatılan ana vananın ardından damlayan sular hala azalmadıysa, müdahale edilecek yerin sıcak su boruları olduğunu söyleyebiliriz. Kaçağı gidermek için kombinin altında bulunan sıcak su vanasını kapatıp bekleyiniz. Uygulama yeniden yanıt vermiyorsa ve pis su borularında kaçak olduğunu düşünüyorsanız, şüphelendiğiniz boruları bir kaç gün kullanmadan beklemeniz gerekmektedir.

Su Kaçağı Canınızı Sıkmasın

Böyle durumlar can sıkımı hale gelebilir. erbaytesisat.com kameralı sistemler kullanarak borulardaki su kaçaklarının nedenini tespit ederek doğru müdahaleler yapacak olan su kaçaklarında size yardımcı olacaktır. Su Kaçağı Belirtileri; Su sayacınız, musluklar açık olmadığı halde sürekli dönüyorsa, Su faturanıza yüksek ücretler ödemek zorunda kaldığınızda, Banyonuza tadilat yaptırdığınız halde, alt katın tavanındaki sararmalar hâlâ devam diyorsa, Seramiklerin arasında bulunan derzler renk değiştirmeye başlamışsa, Islak ya da kuru zeminlerde, sürekli yüzeye su çıkması halinde, Duvarlarda rutubet veya ıslanma şikâyeti olduğunda. Bu belirtileri tespit ettiğiniz taktirde yapmanız gereken zaman kaybetmeden firmamızla iletişime geçmektir.Kırmadan su kaçağı tespiti için bir telefon kadar yakınınızdayız.

Su Sızıntısı Nasıl Oluşur?

Yapıdaki inşaat hataları veya tesisat işlemi yapılırken yanlış yapılan birtakım aksaklılar, boruların ve imajların ömürlerini tamamlamasıyla gercekleşen sıkıntılar olabilir. Baştan savma yapılmış bir su tesisatı ya da maliyeti düşük olduğu için kalitesiz ürünlerle kurulmuş bir su tesisatı sizin için her zaman sorun teşkil eder. Sürekli Su Kaçağı sorunu yaşayabilirsiniz. Su tesisatlarında kullanılan plastik boruların kalınlığı, dayanıklılığı çok önemlidir. Çünkü su basıncı karşısında dayanıklı olmayan plastik borular, hiç beklemediğiniz anda alt katınıza kaçak yapabilir. Bu da apartmanda yaşayan biri için komşularıyla sorun yaşamasına neden olur. Ayrıca yaşanan su kaçağı parke, fayans ve mobilyalara da zarar verebilir. Bu yüzden hem ustaya hem de kullanılan malzemelerin kalitesine dikkat edilmelidir. Sizleri bu sıkıntılardan kurtarmak için hizmet veren Erpay tesisat haftanın 7 günü istediğiniz saatte ulaşabilme şansınız bulunmaktadır.