Lavabo Açma

By Su Kaçağı In Su kaçağı Tespiti, Tıkanıklık Açma No comments

Evlerimizde farklı tesisat sorunları, su kaçağı arızları ve tesisat sorunları yaşarken Lavabo Açma işlemleri de yapmak zorunda kalırız. Lavabolarımız belli belirsiz zamanlarda tıkanma ile bizlere sorun yaşatabilmektedir. Tıkanmalarına sebepler her ne kadar belli olsa da yinede etki eden bir çok farklı neden bulunmaktadır. Kimi daire sahipleri yılda bir kaç defa Lavabo Aç ürünleri ile kendi bireysel çözümlerini üretiyor olsalarda her zaman bu yöntem çözüm olmamaktadır. Firmamız Erpay Tesisat da İstanbul Su Kaçağı Tespiti üzerine sizlere profesyonel birimleri hizmet verirken Lavabo Açma üzerine kendiniz çözüm üretemediğiniz de profesyonel cihazları ile uzun ömürlü kullanıma en uygun şekilde adresinizde bu hizmeti sağlamaktadır.

Lavabo Açma Nedir Nasıl Yapılır?

Gündelik hayatta ve yaşamda mutfaklarımız en sık kullandığımız mekanların başına yer almakta ve lavabolarda su tahliyesinin olduğu en önemli alandır diyebiliriz. Lavaboda su tahliyesinin olmadığı veya minimuma indiği zaman yapılan her tür işleme Lavabo Açma denmektedir. Nasıl yapılacağı ile ilgili sizlere bir kaç çözüm önerimiz bulunmaktadır. Erpay Tesisat gibi profesyonel anlamada bu hizmeti veren firmaların kullanmış olduğu makina ve özel cihazlar sizde bulunamayacağından bireysel açıdan işlem kolaylığı olan yöntemler hakkında paylaşım yapmaktayız.

Sirke ve Karbonat ile Lavabo Açma

Lavabo Açma

Lavabo tıkanmalarında basit bir yöntem ile açılacağını düşünüyorsanız bu yöntem tam size olabilir. Burda yapılacak işlemde kullanılacak malzemelerde oldukça kolay bulabileceğiniz ve yapabileceğiniz bir uygulamadır. Bir bardak Karbonatı lavabonuzun süzgecinin üzerine döküp sonrasında da yine bir bardak Sirkeyi üstüne boşaltınız. Sirke için ister üzüm sirkesi yada elma sirkesi kullanabilirinsiniz. Burdaki amaç karbonat ile sirkenin birleşiminden bir reaksiyon elde edip lavabo içindeki birikintininde çözülmesini sağlamaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra yarım saat kadar bekleyin ve devamında 1 sürahi kaynar suyu üzerine dökünüz. Lavabo Açma işlemlerinde genelde başarılı olan bu yöntem bazı ciddi tıkanmalarda işe yaramayabilir ancak yinede denemeye değer.

Pompalama Yöntemi İle Lavabo Açma

Lavabo Pompalama

Lavabo Pompalama

Bazı lavabolar anlık olarak tıkanmakta ve bir çok daire sahibide bunu çok büyük bir tesisat sorunu olmaktadır. Ancak bazen hiç de böyle durumlar oluşamaz. Her ne kadar ciddi bir Lavabo Tıkanıklığı gibi görünsede durum öyle değildir. Pompalama yöntemi ile Lavabo Açma eskiden beri en sık kullanılan yöntemdir. Bunun için size gerekli olan lavaboya uygun bir pompa bulmaktadır. Eğer evinizde bu ürün yoksa çevrenizde en yakın yerlerdeki plastik, parça ürün satan yada herşey bir milyoncu dediğimiz yerlde bulunan basit ve ucuz olan bu ürünle çözüm deneyebilirsiniz. Pompayı lavabonun süzgecini, ağız kısmını tam kapatmasına dikkat edip 15-20 defa pompalamanız yeterli olacaktır.

Lavabo Açıcı ile lavabo Tıkanmalarını açmak

Lavabo Tıkanıklık Açma

Lavabo Tıkanıklık Açma

Lavabo Tıkanamlarında yine bir çok insanın denediği yöntemdir. Marketlerde satılan Lavabo açıcıları neredeyse denemeyen yoktur. Yalnız burda dikkat edilmesi gereken husus bu ürünler kimyasal olduğu için üzerimize sıçratmamaya dikkat etmektir. Ayrıca bu ürün yine tesisat içerisindeki pimaşlar içinde ciddi bir risk oluşturmak ve ileriki dönemlerde yapılarınızda su Kaçağı sorunu ortaya çıkarabilecek türden de zararlar verebilir. Satın aldığınız Lavabo Açıcıyı lavabonuza boşatınız ve hemen peşinde yavaşça sıcak suyu dökünüz. Yapılacak işlem sadece budur.

Eğer yukarıda sizlere sunduğumuz öneriler ve teknikler işinize yaramıyor ve hala lavabonuz açılmadıysa profesyonel destek almanız kaçınılmazdır. Bizlere ulaşarak hemen Lavabo Açma servis talebinizi iletebilirsiniz. Aynı gün adresinizde uzmanlarımız ve özel teknik ve cihazlarımızla sizlere en garantili Lavabo açma desteğiniz vereceğimizden emin olabilirsiniz.