Gider Açma

By Su Kaçağı In Tıkanıklık Açma No comments

Evlerde temiz ve pis suların tıkanması günün oldukça kötü geçmesine neden olacaktır. Erpay Tesisat Gider Açma birimlerimiz İstanbul dan hafta içi bir çok semtten bu sorun nedeni ile servis talebi almakta ve çeşitli nedenlerle tıkanma sorunu Giderlere Uzman desteği vermektedir. Çok sık bu sorunu evinizde yaşamsanızda hemen hemen Gider tıkanlığına maruz kalmayan evimiz bulunmamaktadır. Sorunun boyutu kimi zaman küçük çata olsa da kimi zamanda basit işlem, uygulama ve müdahale ile geçiştirilemeyecek seviyededir. Teknik Personellerimiz sizlerden tarafımıza ulaşan her tür zorluk derecesinde Su Tesisatı Gider Açma servis taleplerinde kalıcı, uzun ömürlü ve garantili şekilde tespit ve arıza onarım hizmeti vermektedir.

Mutfaklarda Tıkanan Lavaboların Açılması

Gider denince ilk akla gelen Mutfak kullanılan suların tahliyesi ilk akla gelenlerdir. Gün içerisinde günlük yaşantıda tesisatın en çok işledi hemen hemen ilk bölgedir. Mutfaktaki Giderin tıkanmasına neden olacak bir çok sebep sıralayabiliriz. Daha bilinçli ve dikkatli bir kullanım ile tıkanmamının önüne geçme şansınız olsada tıkanma sorununun bazen yinede önüne geçemeyebilirsiniz. Aşağıda Mutfağınızın Giderinin sorun yaşamasına neden olan etkenler hakkında bir çok maddeyi sıralıyoruz. Gider Açma işçiliğinde yüksek kalitedeki çözümlerimizden faydalanabilirsiniz.

 • Bir çok hanede Yemek sonlarında Mutfak Lavabolarında yıkanan tabak ve benzeri şeylerin durulanmasından sonra artıkların zaman içinde Gider içerisinde büyük birikintiler oluştuyor olması tıkanıklığa sebep olacaktır.
 • Lavabolara bir çok şey dökülebilir ancak Yağ dökülmesi Su Tesisatının boruları ve Mutfak Lavabo borularının yapışkan bir özellik almasına sebep olur ve tesisatınızda kısa sürede tıkanmalara neden olur.
 • Bazende sizden kaynaklı olmazlar Giderdeki sorunlar. Binanın tesisatının yapım aşamasındaki işçilik hatalarıda giderlede zaman içerisinde arızalara sebebiyet verir. Tesisata ait borulardaki eğimleri yetersiz ve bozuk olması tahliye edilecek suyun gidiş yönü bulmasını zorlaştırır geri basmalara neden olur.
 • Mutfak Lavabonuz borularında oluşabilecek zaman içerisindeki kireçlenme durumlarıda Giderlerde arıza almanıza neden olur.

Hızlı Mutfak Gider Açma Uzmanı

Erpay Tesisatın Mutfak Gider Açma ekibine İstanbul da tüm illerden ve semtlerden kolayca ulaşabilir ve hizmeti aynı gün alabilirsiniz.

Banyo Gider Sorunları ve Gider Açma

Mutfaklar kadar Banyolarda gündelik yaşantının en çok kullanılan alanlarındandır. Banyo gider sorunuda yine sürekli yaşanan bir arıza olmasada kullanıcı bazlı hatalar yada yağım aşamasındaki sorunlar nedeni ile tıkanmalar yaşanmaktadır. Tıkanıklık Açma Servisimizden yaşadığınız sorun hakkında detaylı bilgiyi ve hizmeti dilediğiniz zaman alabilirsiniz. Yazımız içerisinde Banyonuz için bireysel olarak sizin kendi başınıza yapabileceğiniz uygulama ve işlemler ile profesyonel hizmete ihtiyaç duyduğunuzda atılacak adımlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 • Banyo Lavabo Giderlerinde tıkanmalara sebep olan en sık kullanıcı hatası tıraş sonrası artık kılların zaman içerisinde laboratuvar tesisatında birikime sebep olması su tahliyesini engellemekte ve tıkanmaya neden olmaktadır.
 • Zaman içerisinde oluşan kireçlenme sorunu da tıpkı mutfak lavabolarındaki gibi giderin tıkanmasına neden olacaktır.
 • Gider Açma hizmetine gittiğimiz bir çok evde binanın yapımı sırasında yanlış işçilik hatları nedeni ile verilen yanlış eğim ve meyil nedeni ile bu sorunların yalandığı görülmektedir.
 • Banyo Giderlerinde lavabo dışında klozet içerisinde atılan kağıt havlu, tuvalet kağıdı ve pet benzeri artıklar nedeni ile tıkanmalar sık yaşanmaktadır.
 • İnşaat sırasında içeride unutlan moloz ve beton artıklarıda zaman içerisinde giderin kolayca tıkanmasına neden olmaktadır.
 • Çocukların bazen tuvaletlere atmış oldukları ufak boyuttaki oyuncaklarda tıkanama sebep olurlar.
Bireysel Gider Açma

Bireysel Gider Açma

Bireysel Yöntemlerle Gider Açma Nasıl Yapılır?

Gider Tıkanıklık Açma

Gider Tıkanıklık Açma

Eski tip yöntemler ve marketlerde satılan gider açıcılarla kendinizde basit şekilde uygulama yapabilirsiniz. Eğer tıkanıklığın boyutu özel cihaz gerektirmediği durumlarda bu yöntemler sizlere sonuç verebilir. Bu yöntemlere bakıldığında bildiğiniz ve bilmediklerinizi sıralarsak;

 • Sirke ve Karbonat kullanarak giderleri açabilirsiniz. Bir bardak karbonatın lavaboya dökülmesinden sonra hemen peşine bir bardak sirkeyide gider yoluna dökebilirsiniz. Sirke seçiminde elma veya üzüm sirkesinin olup olmayacağı fark etmez ikisinide kullanabilirsiniz. Burda sizin dikkat etmeniz gereken konu eşit miktarlarda (1bardak) olmasıdır.
 • Sirkeler döküldükten sonra yaklaşık yarım saat beklenir ve devamında 1 sürahi sıcak su gider içine bırakılır.
 • Sirkelerin kullanılmasında amaç birleşimin giderin içinde kalan birikintileri veya çeşitli maddeyi eritmesini sağlamaktır.
 • Karbonat dışında diğer method ise tuz ile sirkenin birlikte kullanılarak lavabo giderinin açılması yöntemidir. Bir önceki yöntemdeki yine yine eşit oranlarda Tuz ve sirke lavaboya dökülür ve ardından bir sürahi sıcak su yarım saat sonra ilave edilir.
 • Bir diğer yöntem ise eski usul olan pompalama sistemi ile Gider Açma yöntemidir.
 • Pompalama işlemi gayet kolay olması ile beraber olumsuz bir yönüde bulunmaktadır. Gider ağzını kapsayacak şekide pompa yerleştirilir ve fiziki güç kullanılarak işlem yapılır. Tıkanan yerdeki cismin pompalama sırasında geri gelmesi yerine daha da ileri gitmesi olumsuz bir sonuç doğurabilir.
 • Lavabo ve Wc Tıkanıklık sorunlarında bireysel olarak yapabileceğiniz bir diğer işlemde bir tel yardımı ile yakın tesisat borusunun içerisine ulaşmak ve birikintisi dağıtmaktır. Piyasada satılan lavabo açma teli sayesinde ucunda bulunan kancaya, askıya yakın mesafede olan cisimler takılara çekilmek sureti ile sorundan kurtulabilirsiniz.
 • Bir diğer yöntemde kimyasal ürünlerin kullanımı ile mümkündür. Yine marketlerde ve piyasada satılan çokça kimyasal ürün bulunmaktadır.
 • Lavabo Açıcı kullanımında ürün lavaboya dökülür ve üstüne sıcak su ilave edilerek Gider açma tamamlanır.
 • Kostik Kullanımı ile Gider Açma yapabilirsiniz. Bir tencere boyutundaki kaynar suya kostik dökülür ve karıştılır. Karışımda oluşacak hava ve buharı solumamanız gerekmektedir. İşlemin sonrasında 15 dakika veya yarım saat beklenir eğer açılma gözleniyorsa bol su ile işleme devam edilir.

Bu Yöntemler Gider Açma için çözüm olmuyorsa

Yukarıda bahsettiğimiz Lavabo, Wc gib, Gider sorunları ve çözümleri ihtiyacınızı karşılamıyorsa sizlerde Erpay Tesisat Deneyimli kadrolarından Gider Açma Konusunda profesyonel destek alabilirsiniz. İstanbul da Su kaçağı Tespiti ve Gider Açma konusunda sektöründe lider firmalardan biri olan şirketimiz elinde bulunan özel teknolojik cihazları ve kendine özgü yöntemleri ile Gider açma çözümünde en etkili sonuçları sizlere sağlayacaktır. Yaşadığınız sorun için oldukça ekonomik bütçelerde hemde aynı günün saatleri içerisinde hızlıca hizmet alabilirsiniz.

Mobil Gider Açma Hizmeti

İstanbul da gün içerisinde her iki yakada devamlı gezici halde bulunan mobil ekiplerimizle profesyonel Gider Açma hizmetini oldukça uygun fiyatlara talep edebilirsiniz.