Bilgisayarlı Su Kaçağı Tespiti

By Su Kaçağı In istanbul su kaçağı, Su kaçağı, Su kaçağı Tespiti, Tesisatçı No comments

Pimaş borularında oluşan su kaçağı durumlarında  kameralı cihaz su kaçağı tespiti uygulaması yapılmaktadır. Bilgisayarlı Su Kaçağı Tespiti  Kameralı görüntüleme cihazı, pimaş borularının içine sürülür. 20 metre kablo uzunluğuna sahip kamera kablosu, boru içinde ilerlerken görüntüleri monitöre aktarır. Kameralı görüntüleme cihazının kamerasının olduğu kısımda aydınlatmayı sağlamak için LED bulunmaktadır. Bu sayede, karanlık olan pimaş borusunun içi aydınlanır.

Kameralı görüntüleme cihazını kullanan personel, cihazın monitöre yansıttığı görüntüleri yorumlaması mümkün değildir ve kamera ile su kaçak tespiti işlemi çok daha uzun sürebilir. Erpay tesisat bünyesindeki bütün personeller eğitimli ve deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Görüntülü su kaçak tespiti işlemlerini en kısa sürede ve kesin olarak tespit etmektedir. Artık kırmaya dökmeye son günümüzün teknolojik cihazlarını kullanarak size son derece kaliteli hizmet vermekteyiz.

 Su Kaçağına Alınması Gereken Önlemler

  • Yaşam alanlarınızda evinizde ve iş yerinizde oluşan su kaçağı olaylarında yapmanız gerek ilk işlem. Su vanasını kapatmak olmalı.
  • Duvarlarda su kaçağı olan bölümlerde priz var işe Elektirik sigortasınıda kapatmalısınız.
  • Kombiniz her gün bar sıfırlıyorsa ve su ilave etmek zorunda kalıyorsanız hemen kombiyi kapatmalı ve tesisatın kontrolü için firmamızı çağırmalısınız.
  • Vakit kaybı yapmadan konusunda uzman bir ekip bulmak ve kırmadan  su kaçağını bulmayı sağlamak olmalıdır.
  • Kameralı, detektörlü cihazların yanında akustik dinleme cihazları ile de evin hiçbir yeri kırılmamaktadır. Bu sayede de işlemin fiyatı, geleneksel yöntemlerle su kaçağı bulma hizmetine göre çok daha uygun fiyata yapılmaktadır.
  • Alınması gereken önlemleri aldıktan sonra hem evinize hem komşunuzun evine zarar vermemek adına en kısa sürde müdahale ettirerek  sorunun ortadan kaldırılmasını sağlamak olmalıdır.

 

Su Kaçağı Tespit Edilmezse Ne Olur?

Su kaçağının nerde olduğunu tespit etmemeniz durumunda olası büyük sıkıntılarla karşılaşmanız an meselesi olabilir. su kaçağının en önemli ve en büyük sorunu elbetteki su faturanızın yüksek gelmesi olucaktır. daha sonrada  yaşam alanınıza ve komşularınınız yaşam lanlarının zeminlerine ve duvarlarına zarar vermek olur.

Su kaçaklarınızı ihmal etmeniz halinde yüklenmeniz gereken maddi ve manevi yükümlülükler tahmin ettiğinizin de üzerinde olacaktır. Bu nedenle su kaçakları ile ilgili dikkatli davranmak gerekmektedir. Erbay tesisat size ve komşularınıza zarar vermeden madden ve maneven minimum düzeyde zararsız ve su kaçağı tespit cihazı teknolojik cihazlar sayesinde en kısa sürede müdahale etmek olucaktır.